7 ZDROWYCH APLIKACJI
Zdrowe aplikacje– fajnie brzmi, ale pod tą nazwą kryje się nic innego, jak programy na smartfona, które pomagają w codziennym dbaniu o własne zdrowie, ludziom aktywnym jak i tym co pilnują uporczywie swojej wagi. Ja również z nich korzystam na bieżąco i nie koniecznie tylko w kontroli wagi. Kontroluje i doglądam prawie wszystkiego. Ilość planowanych i spożywanych kalorii, puls, poziom wody w organiźmie, poziom stresu, ilość przebytych kilometrów, kroków, ilość spalonych kalorii, a także nasycenie tlenem, wagę, ciśnienie, poziom cukru. Po co to robię? Ot tak z nudów hahaha. A tak na serio. Kontrola jest w tym zakresie wskazana. Zdrowie jest dla mnie NAJWAŻNIEJSZE. Czuwam nad wszystkimi parametrami i pierwsze małe chociażby sygnały, dają mi znać, że coś się zadziewa. Nie wiem na ile aplikacje mobilne są wiarygodne, ale w dużym stopniu sprawdzają się z tradycyjnymi metodami pomiaru. Sprawdziłam je wszystkie wymienione poniżej w ten właśnie sposób i przedstawiam te, które według mnie są najciekawsze, a co Wy z tym zrobicie, to Wasza wewnętrzna sprawa. A więc do dzieła.
1. SAMSUNG HEALTH
Chcę osiągnąć idealną wagę? Osiągnąć mogę swój cel wagowy za pomocą “Kontroli wagi”, która automatycznie oblicza równowagę kalorii. Opieka zdrowotna zaczyna się od zarządzania nawykami życiowymi. Aby upewnić się, że codziennie przestrzegam dobrych nawyków, systematycznie zarządzam swoimi ćwiczeniami i jedzeniem. Nie mogę osiągnąć swoich celów tylko dzięki jednorazowym wysiłkom. Aplikacja nagrywa i śledzi moje codzienne czynności i życie , zbliżając mnie do osiągnięcia swojego celu zdrowotnego. Wspaniała aplikacja, bez której nie mogę się obejść. Choć zajmuje mi trochę czasu na wykorzystanie wszystkich możliwości. Z tą aplikacją mogę sobie poćwiczyć. To taki mój mały “przydupny” trener osobisty.
2. FITBIT
Kolejna moja ulubiona aplikacja, uzupełniająca. Wyświetla postępy w realizacji codziennych celów dotyczących kroków, odległości, spalonych kalorii i aktywnych minut, a także obserwuje trendy w czasie. Jeśli chcę śledzić swoją aktywność, ale nie mam modułu śledzącego, używam smartfona do rejestrowania podstawowych statystyk, takich jak kroki, dystans i spalone kalorie. Mogę go też używać jako tracker snu, ustawić jego długość i pobudkę. A ze snem to u mnie różnie bywa. Kocham spać i wiecznie mi tego mało, ale życie ucieka a tyle mogę zrobić. FitBitem mogę regularnie rejestrować zużycie wody, a przed treningiem lub w ciągu dnia sprawdź czy jestem odpowiednio nawodniona.
3. GOOGLE FIT
To nic innego, jak monitoring aktywności fizycznej. Uzyskać mogę codzienną, tygodniową lub miesięczną liczbę wyświetleń swojej kondycji. Sprawdzić postępy z telefonu, tabletu, komputera. GoogleFit automatycznie wykrywa chodzenie, bieganie i jazdę na rowerze. Mogę wybrać z listy ponad 120 ćwiczeń fitness do śledzenia. Jest to moja jedna z podstawowych i ulubionych aplikacji. Wszystkie poniższe aplikacje połączone mogą być ze sobą GoogleFit. Uruchamiamy jedną i dane się synchronizują. Proste? Proste.
4. RUNTASTIC
Kolejna aplikacja to Runtastic GPS pozwala na śledzenie aktywności takich jak bieganie, jogging, spacerowanie, jazda rowerem i wiele innych. Mogę udostępniać swoje aktywności na portalach społecznościowy (nie śmiejcie się ze mnie jak to zrobię, nie jestem długodystansowcem), wysłać mailem, lub na wybrany komunikator. odkrywam nowe trasy biegowe i osiągam powoli swoje cele treningowe. Używam jej głównie podczas jazdy na rowerze lub rolkach, zdarzało się też podczas biegania i pływania tzn kajakarstwa sportowego. Jestem byłym kajakarzem wyczynowym- to tak na marginesie. Ale pływam nadal.
5. INSTANT HEART RATE
To mój pierwszy w życiu najszybszy i najdokładniejszy mobilny monitor pracy serca. Nieoceniony, bezawaryjny, ulubiony. Po jego uruchomieniu wystarczy przyłożyć opuszek palca do aparatu telefonu. Aplikacja dostarcza również dietetyczne i zdrowe przepisy kulinarne na każdy dzień, dostosowane do mnie. W wersji PREMIUM szczegółowe analizy pomagają w dostosowaniu się do każdego tętna i wiele innych udogodnień. Stosowana przez sportowców olimpijskich. W późnym wieku dowiedziałam się o wadzie serca. Nie jest to na razie nic groźnego, pod warunkiem, że się kontroluje – badam regularnie tętno i redukuję, gdy za wysokie. Chodzę na co dzień z pulsometrem. Zanim się w niego zaopatrzyłam, używałam tej aplikacji. Obecnie też ją stosuję, głownie w sytuacjach uniemożliwiających noszenie pulsometru na piersi.
6. FITATU
Polska aplikacja i mega możliwości, wyśmienita. Najprostszy na świecie kalkulator kalorii i dieta. Największa baza produktów i potraw z Polski udoskonalona przez dietetyków.Automatyczne oblicza cele kaloryczności i proporcji białek, tłuszczów i węglowodanów lub możliwość wstawienia własnych.Ustawić można od 1 do 6 posiłków dziennie. Zbiór przepisów. Mój numer 1 jak dotychczas. Nie muszę już liczyć niczego sama, mam podane wszystko na tacy. Chyba leniwa jakaś jestem hahaha. W każdym razie wolę tracić czas na ważniejsze rzeczy np. ćwiczenia a nie na liczenie kalorii, kuźwa jak ja tego nie cierpię.
7. CALORIE MAMA
Dadam. … Panowie i Panie, oto mój HIT. Już chyba całkiem dla leniwych. Mega aplikacja, która skanuje zdjęciem potrawy i podaje wartości odżywcze tego co na talerzu. Odjazd totalny. Bardzo dokładna inteligentna bestia. Idę z nią do sklepu, robię fotkę i mam już wszystko przed oczyma. Nie szukam, nie klikam, nie wpisuje odręcznie. Mój podstawowy pomocnik w codziennych zakupach i sporządzaniu jadłospisu.
A teraz chwytajcie za phona i sprawdźcie sami jak wszystko działa i dajcie znać, jak Wam to wychodzi. Powodzenia.
Pozdrawiam
Podobne wpisy: